Park maszyn

Obecnie w naszym parku maszyn zagościł najnowszy ploter drukujący UV marki DOCAN H3000 przez co jeszcze bardziej podnieśliśmy jakość naszych produktów.

Drukarka wielkoformatowa DOCAN serii H3000 to przemysłowe urządzenie drukujące w technologii UV. Umożliwia zadruk praktycznie każdego podłoża (media sztywne i elastyczne) do grubości 100mm, włączając w to media o dowolnej kolorystyce i strukturze. Atrament tworzy na podłożu szklistą, odporną powierzchnię, a duża produktywność uzyskiwana jest dzięki natychmiastowemu utrwaleniu atramentu pod wpływem promieniowania UV.  Maszyna posiada trwałe japońskie prowadnice liniowe i mechanizmy śrubowe, co poprawia rozdzielczość oraz jakość druku. Zastosowanie głowic Ricoh 6 generacji daję gwarancję wydruku najwyższej jakości. Urządzenie daje możliwość wejścia w produkcyjny druk UV bez gigantycznych nakładów finansowych, gwarantując jednocześnie najwyższą dla tej marki jakość, stabilność i wydajność.

Maszyny UV znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży reklamowej oraz dekoratorstwie. Druk w tej technologii wykonywany jest bezpośrednio na materiale sztywnym przy zastosowaniu atramentów utwardzanych na powierzchni za pomocą lamp UV, jest on alternatywą dla sitodruku oraz wyklejania powierzchni zadrukowaną folią. Wydruki nie wymagają suszenia i zaraz po wydrukowaniu mogą być poddane obróbce finalnej (przycinanie, aplikowanie, pakowanie), dzięki temu proces produkcji jest maksymalnie skrócony. Aplikacje mogą być stosowane do wewnątrz i na zewnątrz. Technologia UV umożliwia druk na wielu różnych podłożach takich jak:

- Drewno, Szkło, Pianki, PCV, - Plexa, Dibond, Forex, Tektura, Kafelki, Metal, Aluminium, Płyty meblowe i wiele innych. Realistyczne i nasycone kolorami wydruki znajdą zastosowanie w produkcji: • tablic i elementów oznakowania, • personalizowanego druku na drobnych i dużych elementach, • witraży, reklam do podświetleń, • nanoszenia grafiki na płyty meblowe, szkło, ceramikę, kafle • elementów architektury wnętrz i wystawienniczych, • opakowań i stand'ów oraz wielu innych.